Uzel Çiftliği ve Bayramiç Yeniköy Gezi İzlenimleri – Aysel Ergülen

Merhaba ÇAYEK merhaba dostlar,

Ben ÇAYEK ailesine bir tüketici olarak katıldım..Burada olmaktan çok keyif alıyorum..Üretici ile tüketiciyi birleştiren gezi etkinliklerinde bir süre önce Gelibolu’da Kübra hanımlara konuk olmuştuk. Sıcacık bir aile bizi karşılamıştı .Daha çok badem ve ceviz , bunların yanında domates, çeşitli şifalı otlar üretiyorlar..Domates mevsiminin bitiminde oradaydık ve sökme işlemini beraber yaptık. Bazılarının üzerinde domatesler vardı. Hani pazarlarda satılır ya ‘’abla tarlanın sonu bunlar’’’ işte onlardandı :) Yediğim en güzel bademi Kübra hanımdan aldım. Ayrıca bizlere sunduğu atıştırmalıklar da kurutulmuş meyvelerden yapılmış çok lezzetli karışımdı. O gün herkesin bir şeyler yapıp getirdiği ve ev sahibimizin de bizler için hazırladığı yemeklerden yiyerek doğal bir gün yaşamış, çok mutlu olmuştuk.Teşekkürler Kübra hanım ve ailesine

30 Kasım’da bir diğer üreticimiz Bayramiç Yeniköy’de yaşayan Mustafa Bey’in çiftliğine konuk olduk. Köylü kentli dayanışmasının burada çok güzel kurulduğunu gördüm. Daha çok buğday ve bulgur üretimi yapıyorlar.. Kazlar, tavuklar köyde gezen inekler tamamen doğal bir yaşam.. Bir ara kazları uçarken gördüm hayatımda ilk defa böyle bir şey görüyordum hep espirisi yapılır ya kaz uçarda laz uçmazmı diye işte o kazlardan :) Bahçede odun ateşinde pişen köy tavuğuyla yapılmış bulgur pilavı nefisti.. Aynı pilavı yapamazdım ama en azından aynı bulguru yemek için aldım.. Yine güzel bir etkinlik ve dayanışma içinde bulunmaktan çok mutlu olduk. . Teşekkürler Mustafa Bey’e samimi içten ev sahipliğine.

Teşekkürler ÇAYEK ‘e bizi tamamen doğal üretici ve ürünleriyle buluşturduğu için.

 

White dress online, white dress is also a good choice for the enlightenment color in mysticism. If purple is your favorite color, why not buy a purple evening gown for your important party and learn the secrets of romantic charm Evening Dresses?

Aysel Ergülen